فروشگاه اینترنتی خرید کتاب الکترونیکی با تخفیف دانش ارزانی

فروشگاه اینترنتی خرید کتاب الکترونیکی با تخفیف دانش ارزانی

با سلام اعتماد به فروشگاه کتاب دانش ارزانی که تضمین‌کننده‌ی تحویل به موقع فایل کتاب و پشتیبانی پاسخگو است و تجربه‌ی خوشایند و متمایزی از خرید اینترنتی برای شما به ارمغان می‌آورد. چنانچه کتب مورد نظر خود را در سایت پیدا نکردید نگران نباشید ، کتب شما در بانک کتاب ما موجود هست ولی به دلیل بالا بودن تعداد کتاب ها هنوز داخل سایت قرار نگرفته ، جهت تهیه کتاب با ما تماس بگیرید. فروشگاه کتاب های الکترونیکی در صورت سوال یا مشکل در خرید با شماره موبایل 09921717516 تماس بگیرید و یا از طریق واتساپ یا تلگرام به شماره 09164520312 پیام بدهید درخواستهای شما در صورت نیاز از طریق واتساپ و تلگرام ارسال می گردد توجه بفرمایید برای خرید داشتن ایمیل اختیاری است اگر ایمیل ندارید می توانید به جای آن ایمیل danesharzani@gmail.com قرار دهید پشتیبانی آنلاین 24ساعته

نظرسنجی سایت

آمار سایت

اشتراک در خبرنامه

جهت عضویت در خبرنامه لطفا ایمیل خود را ثبت نمائید

Captcha

9کتابی که بیل گیتس فکر می کند همه باید بخوانند


 

۹ کتابی که بیل گیتس فکر می کند همه باید بخوانند

البته گیتس برخلاف ایلان ماسک علاقه چندانی به کتاب های علمی و تخیلی ندارد و بیشتر به دنبال راه و روش تغییر دنیاست، مثل اینکه چگونه یک ملت به صورت هوشمند می توانند توسعه یابند یا چگونه تغییرات اجتماعی می تواند ثمره بخش اتفاقات مثبت شود.

در ادامه مطلب 9 کتابی که یکی از ثروتمندتران مردان جهان فکر می کند باید بخوانید را مشاهده می کنید.

 

اصول بافِت برای کار کردن

 

1
 

 

وارن بافت و بیل گیتس رابطه ای عمیق و دوستانه با یکدیگر دارند که همه از آن مطلع اند. از کتاب پیشنهاد دادن به یکدیگر گرفته تا راه اندازی کمپین های بشردوستانه. بنابراین عجیب نیست که گیتس از Tap Dancing To Work لذت برده باشد، کتابی که مجموعه مقالات نوشته شده در مورد بافت و توسط خود او است.

گیتس می گوید هر کس که کتاب را با دقت بخواند به دو نتیجه کلی می رسد:

"اول اینکه، وارن چگونه در اجرای دیدگاهش و اصول سرمایه گذاری در طول دوران حرفه ای کاری فوق العاده استوار است. دوما، تحلیل و درکش از تجارت و بازار بی نظیر است. من در سال 1996 نوشتم که تا به حال کسی را ندیدم که اینگونه به تجارت فکر کند و هنوز هم به آن معتقدم."

گیتس می گوید وارد ذهن بافت شدن، استفاده فوق العاده از زمان است.

 

ساختن جهان مدرن

 

2
 

 

گیتس بارها گفته که نویسنده مورد علاقه اش واکلاو اسمیل، پروفسور علوم محیطی است؛ کسی که تاریخچه چیزهای بزرگی مثل انرژی و نوآوری را نوشته.

کتاب "ساختن جهان مدرن" اخیرا گیتس را تحت تاثیر قرار داده.

"شاید پیش پا افتاده به نظر بیاید اما مسئله مواد، اینکه چقدر استفاده می کنیم و چقدر نیاز داریم، راه حل کمک کردن به مردم فقیر است تا زندگی شان را بهتر کنند. به رشد فوق العاده ی کیفیت زندگی در ایالات متحده و دیگر کشورهای ثروتمند در صد سال اخیر فکر کنید، ما این معجزه را برای تمام انسان های کره زمین در 50 سال آینده می خواهیم.

با دانش اینکه به کدام سمت حرکت می کنیم، باید پیش از آن بدانیم که کجا بوده ایم و اسمیل یکی از بهترین افرادی است که می تواند این موضوع را روشن کند.

 

انقراض ششم

 

3
 

 

ساده است فراموش کنیم که زندگی امروز ما می تواند بخشی از تاریخ باشد. گیتس چنین سخنانی را در مورد کتاب جدید الیزابت کُلبرت، "انقراض ششم" می گوید:

"بشر به شیوه بی رحمانه ای شروع به سنگ فرش کردن زمین کرده، گونه ها را به این سو و آن سو می برد و با ماهی گیری بیش از حد به اقیانوس ها ضربه می زند، شکل رودها را تغییر می دهد و ..."

سپس سوی سخن تغییر می کند: "دانشمندان زیستی می گویند که در طول تاریخچه زمین، 5 واقعه ی انقراض رخ داده و کُلبرت این مسئله را مطرح می کند که روند فعالیت انسان ها، در حال رقم زدن ششمی است."

 

تست اضطراب

 

4
 

 

گیتس مدت ها به عنوان مدیرعامل مایکروسافت فعالیت می کرد؛ مسئولیتی به شدت سنگین. تیموتی گایتنر همین پست را در US Treasury Secretary داشت و دید که در طول بحران مالی، چگونه همه چیز اطرافش زمین خوردند.

گیتس می گوید: "گایتنر نشان می دهد که چگونه در حین مبارزه با بحران مالی، باید با انتقادات درونی و بیرونی مدیریتی مقابله می کرد و چگونه عدم حضورش در خانواده زندگی اش را خراب کرده. سیاست مبارزه با بحران های مالی همیشه زننده بوده. اما موثر است اگر مردم، بیشتر در مورد آن بدانند."

تست اضطراب این دانش را ارائه می دهد.

 

فرشتگان بهتر

 

5
 

 

در "فرشتگان بهتر"، استیون پینکر به خشونت می پردازد و گیتس می گوید این یکی از مهم ترین کتاب هایی بوده که در زندگی اش خوانده:

"پینکر مقادیر عظیمی اطلاعات ارائه می دهد و مدعی می شود که انسان ها به مرور زمان کمتر خشونت به خرج داده اند و انسانیت بیشتری یافته اند."

گیتس می گوید این کتاب رفتار کاری او را هم تغییر داده: "به عنوان شخصی که عموما خوش بین هستم، کتاب به من اخطار داد که باید دوباره به پایه های راهبردهایم بیاندیشم."

 

مردی که جهان را تغذیه کرد

 

6
 

 

گیتس به قدری ثروت و قدرت دارد که هر کسی را بخواهد می تواند ملاقات کند اما او نمی تواند نورمن بورلاگ را ببیند. زیست شناس و بشردوستی که "انقلاب سبز" را پایه گذاشت.

گیتس در مورد وی می گوید: "اگرچه شاید بسیاری از شما نامی از بورلاگ نشنیده باشید اما او احتمالا از هر فرد دیگری در طول تاریخ افراد بیشتری را نجات داده. تخمین زده شده که روش جدید تولید و کشاورزی او، بیش از یک میلیارد نفر را در سراسر جهان از گرسنگی نجات داده."

بورلاگ جایزه صلح نوبل، مدال آزادی از ریاست جمهوری و مدال طلای کنگره آمریکا را به خاطر تلاش هایش از آن خود کرد. فقط هفت نفر به چنین موفقیتی تا به حال دست یافته اند.

بورلاگ برای گیتس نمونه ی انجام کارهای مهم در دنیا است: "بورلاگ یک نمونه است. به میزان مساوی در کارهای آزمایشگاهی، تربیت دانشمندان جوان و کارهای اداری و دولتی توانا بود."

کتاب "مردی که جهان را تغذیه کرد" از هِسِر، به شما در مورد شخصی می گوید که جان یک میلیارد انسان را نجات داد.

 

ماجراجویی های تجارت

 

7
 

 

بازگردیم به سال 1991، زمانی که گیتس از بافت در مورد کتاب مورد علاقه اش پرسید. در جواب، بافت برای مدیرعامل مایکروسافت، کتاب "ماجراجویی های تجارت" را فرستاد، یک مجموعه داستان توسط نویسنده نیویورکر، جان بروکز در مورد تجارت.

اگرچه حکایات برای بیش از 50 سال پیش بودند اما کتاب محبوب گیتس شد:

"هر تجارت گستری یک فاکتور انسانی در خود دارد. این مهم نیست که شما محصولات فوق العاده ای داشته باشید، طرحی داشته باشید یا حتی بازار را بشناسید؛ شما همچنان به افراد درستی نیاز دارید که راه را نشان دهند و نقشه ها را اجرایی کنند."

 

قلدری بر روی صحنه

 

8
 

 

گیتس همیشه مشتاق بوده که تئودور روزولت چگونه قادر به تغییر جامعه بود. به همین دلیل، وی کتاب زندگی نامه اش را که دوریس کیرنز گودوین نوشته را مورد تحسین قرار می دهد.

گیتس در بررسی این کتاب می گوید: "چگونه تغییرات اجتماعی رخ می دهند؟ آیا یک رهبر الهام بخش مسبب آن است یا فاکتورهای دیگری باید ابتدا آن را پایه گذاری کنند؟"

وی معتقد است روزولت موفق نبود تا اینکه ژورنالیست ها وارد میدان و برای تغییرات اجتماعی با یکدیگر بسیج شدند.

 

پروژه روزی

 

9
 

 

گیتس رمان های تخیلی زیادی نمی خواند و آن ها را بررسی نمی کند اما The Rosie Project یکی از معدود عناوین مورد علاقه اش است. این کتاب توسط همسرش، ملیندا به او پیشنهاد داده شد:

"هر کسی که تصادفا بیش از حد منطقی شود، قهرمان را خواهد شناخت. یک پروفسور ژنتیک که از سندروم آسپرگر رنج می برد به جستجوی همسرش می رود."

کتاب بامزه، هوشمندانه و تکان دهنده است، به حدی که وقتی شروع به خواندن آن کرد، تا انتها آن را دنبال نمود.

 
 
قبلی
توقف اندروید سیلور به علت عدم همراهی تولید کنندگان محصولات اندرویدی با گوگل
 
بعدی
دستگاه بخور Dyson هوا را با نور ماوراء بنفش تمیز می کند
 
 

نظرات ۲۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود
 • عزیزالرحمن کلمتی

  گیتس به اندازه کافی پولدار است و الان در دنیا یکی از مشهورترین فرد هست و او الان هر حرفی میزند قیمت گذاری میشود و به بهترین مجلات فروخته میشه اما نمیتونه حرف بدی بزنه و یا به خواسته های قلبش گوش کنه اما من میتونم…من آزادم با انکه بی پولم ولی از زندگیم لذت میبرم

  جمعه، ۳۰ بهمن ۱۳۹۴
 • Adnan

  I need some money can you help me ?

  چهارشنبه، ۱۱ شهریور ۱۳۹۴
 • میرحامد تبریز

  سایتتون عالیه دیروز باهاش آشنا شدم، بنظرم هرفردی کاراکتر خاص خودشو داره و دلیل نمیشه یه کتاب خاص رو همه جواب بده البته تاثیراتی که رو آدم میذارن منکرش نیستم اما خب به شخصه بیشتر دوس دارم رو سختکوشی مستر گیتس متمرکز شم تا چه کتابی رو خونده یا چه غذایی خورده یا چه فیلمی رو دوس داشته، سایتتون عالیه

  یکشنبه، ۰۹ آذر ۱۳۹۳
 • WTF

  کتابای معرفی جابز چقده آبکی بودنا

  پنج شنبه، ۰۸ آبان ۱۳۹۳
 • علی

  برای پیشرفت ایران باید ادارات زیر را با بولدوزر صاف کرد:
  -اداره منابع طبیعی نابود کننده طبیعت زیبای ایران
  -اداره دارایی نابود کننده اقتقاد و ثروت ایران وغارتگر سرمایه هی بخش خصوصی
  -اداره تامین اجتماعی غارت گر30% حقوق مردم ونابود کننده شرکت های خصوصی ودزدی که به حساب های شخصی همه دستبرد می زند.
  -اداره کار نابود کننده فرهنگ کار وکارگری درایران کسی که هنگام بروز حادثه درشرکت های دولتی کارگر را100% مقصر می کند ودر شرکت های خصوصی کارفرما را100% مقصر می کند .

  سه شنبه، ۲۹ مهر ۱۳۹۳
 • TROOL

  عالی بود مثه همیشه مرسی.

  سه شنبه، ۲۹ مهر ۱۳۹۳
 • duke

  جابز و گیتس کتاب هایی رو پیشنهاد کردن که برای همه مناسب نیستند و تنها بر روی زندگی روزمره و باور های کاری تنها خودشون تاثیر گذار هست.

  جابز با کتاب های بودا و … (مدتی رو در هند ذروند)
  و گیتس با کتاب های افتصادی و درباره تغیرات در جامعه برای بهبود محیط زیست (میدونیم که مهمترین مشغله گیتس همینه)

  به باور من در مورد کتاب ها، پیشنهاد های ایلان ماسک خیلی خلاقانه تر هستند و برای عموم اهمیت بیشتری داره مطالعه اون کتاب ها. و صد البته بسیار لذت بخش هم خواهد بود. من با پیشنهاد های ماسک موافقم

  دوشنبه، ۲۸ مهر ۱۳۹۳
 • google_user_2

  با نظر “آقا حسین” موافقم، چون این دسته از مطالب چون امکان خوندنشون نیست، عملا بی استفاده میشن
  اگه دیجیاتو همت کنه و یه تیم از داوطلبان جمع کنه عالی میشه، اعتبار سایت هم بالا میره

  دوشنبه، ۲۸ مهر ۱۳۹۳
 • LG Forever

  این خبر تکراری نیست ؟؟؟!! فک کنم برا باره دومه دارین اینو میزارین

  دوشنبه، ۲۸ مهر ۱۳۹۳
 • Behnam

  چى شده…چى ميگه!!!؟

  دوشنبه، ۲۸ مهر ۱۳۹۳
 • ﻧﯿﻤﺎ

  ﺳﻼﻡ ﺷﺮﻣﻨﺪﻩ ﮐﺎﻣﻨﺘﻢ ﺩﺭ ﺭﺍﺑﻄﻪ ﺑﺎ ﭘﺴﺖ ﻧﯿﺴﺖ ﺍﻣﺎ ﺧﺪﺍﯾﯽ ﺧﯿﻠﯽ ﻭﺍﺟﺒﻪ ﻣﯽ ﺧﻮﺍﻡ ﺑﺪﻭﻧﻢ ﺍﮔﻪ ﯾﮏ ﮔﻠﮑﺴﯽ ﻧﻮﺕ۴ ﺍﺯ ﺩﺑﯽ ﺑﯿﺎﺭﻡ ﺍﯾﻨﺠﺎ ﻣﺸﮑﻠﯽ ﭘﯿﺶ ﻣﯿﺎﺩ؟

  دوشنبه، ۲۸ مهر ۱۳۹۳
 • GEEEK

  اقا برین رای بدین ویژگی های فارسی به ویندوز 10 اضافه بشه
  https://windows.uservoice.com/forums/265757-feature-suggestions/filters/top

  دوشنبه، ۲۸ مهر ۱۳۹۳
 • آقا حسین

  شاید همه ما دوست داشته باشیم این کتابها رو بخونیم . اما نه امکان خرید نسخه انگلیسی رو داریم . و نه معادل ترجمه شده فارسی از این کتابهای خوب وجود دارد .
  اگه نسخه ای از این کتابها چه بصورت چاپی و چه بصورت الکترونیکی وجود داشته باشه می شه نسبت به ترجمه اونها با همکاری بچه های سایت اقدام کرد .
  حتی می تونیم برای پیشبرد فرهنگ مطالعه یه بخش ترجمه هم تو سایت راه بندازیم و هر کتاب را بصورت تیمی ترجمه کنیم و در نهایت هم یک نفر جمع بندی و ویرایش دستورزبان و نگارش رو انجام بده .

  دوشنبه، ۲۸ مهر ۱۳۹۳
 • SAEED DASTMARD

  کتاب های بیل گیتس و استیوجابز رو هیچ کدوم نخوندم چون جمعشون کنی کتاب خ.نه ای میشن.

  دوشنبه، ۲۸ مهر ۱۳۹۳

  انتشار : ۱۸ شهریور ۱۳۹۷               تعداد بازدید : 181

برچسب های مهم

استان فارس شیراز میدان پاسارگاد

چنانچه کتاب مورد نظر خود را در سایت پیدا نکردید نگران نباشید ، کتاب شما در بانک کتاب ما موجود هست ولی به دلیل بالا بودن تعداد کتاب ها هنوز داخل سایت قرار نگرفته ، جهت تهیه کتاب با ما تماس بگیرید: 09921717516 یا 09164520312

فید خبر خوان    نقشه سایت    تماس با ما